RG-AP810-L WiFi AP

Ruijie RG-AP810-L  je výkonný Wi-Fi 6 přístupový bod od společnosti Ruijie. RG-AP810-L  poskytuje kapacitu až pro 512 klientů a až o 65% vyšší celkovou propustnost než Wi-Fi 5, navíc připraven na IoT s integrovaným modulem BLE.
 
Všechny přístupové body Ruijie poskytují hybridní režim správy. Ať už je nasazen jako samostatný AP (Fat Mode) nebo spravovaný AP (Fit Mode a Cloud Managed Mode), AP detekuje provozní režim automaticky bez dalšího úsilí o upgrade firmwaru. 

Ke stažení

WiFi6
ANO
Protokoly:
802.11a/n/ac/ax a 802.11b/g/n/ax
Celková rychlost:
1775 Mbps
MU-MIMO
4x4
PoE
ANO
Porty:
1x 10/100/1000 BASE-T
IoT:
Bluetooh

Technologie Wi-Fi 6

Vysokorychlostní přístup 1024-QAM

RG-AP810-L využívá duální rádiový dvoupásmový design. S novou generací 802.11ax pro pásmo 5 GHz může maximální rychlost přístupu dosáhnout 1,201 Gb/s. Pokud je současně povoleno duální rádio, vysokorychlostní propustnost Wi-Fi může dosáhnout 1,775 Gbps, což nabízí skutečně vysokorychlostní zážitek. 

Uživatelský přístup OFDMA s vysokou hustotou

RG-AP810-L podporuje OFDMA 802.11ax, který rozděluje kanál WLAN na několik užších dílčích kanálů, přičemž každý uživatel zabírá jeden nebo více dílčích kanálů. Naplánováním více uživatelů pro souběžný příjem a odesílání paketů přes AP lze omezit konkurenci uživatelů a back-off, čímž se sníží latence sítě a zlepší se efektivita sítě. V prostředí nasazení s vysokou hustotou se průměrná rychlost na uživatele ve srovnání se zařízeními Wi-Fi 5 zvyšuje čtyřikrát.

Prostorové opětovné použití s ​​BSS Color

RG-AP810-L podporuje základní sady služeb (BSS) 802.11ax. Označuje BSS různých WLAN v síti různými barevnými identifikátory (barva BSS) a dále je rozděluje na interní a externí BSS. Prahové hodnoty příjmu a odesílání paketů pro interní a externí BSS jsou udržovány odděleně. Při příjmu paketů je načtena barva BSS pro rychlou identifikaci paketů externí BSS. Pokud je síla signálu nižší než práh příjmu externí BSS, paket bude ignorován. Zároveň nebude ovlivněn přenos interního paketu BSS. Tato technologie zlepšuje opětovné použití kanálů ve scénáři s vysokou hustotou, čímž výrazně snižuje dopad rušení na společném kanálu na skutečné nasazení sítě.

Obousměrný MU-MIMO

Ve srovnání s předchozím Wi-Fi 5 (802.11ac) s podporou pouze downlink MU-MIMO, Wi-Fi 6 podporuje jak uplink, tak downlink MU-MIMO (více uživatelů, více vstupů a výstupů. Proto mohou přístupové body řady Ruijie RG-AP800 spojovat klienty současně, čímž se výrazně zlepší bezdrátový výkon.

TWT (Cílová doba probuzení)

Cílová doba probuzení (TWT) se používá k minimalizaci spojení mezi klienty a ke zkrácení doby, po kterou je klient v úsporném režimu vzhůru. Spotřeba energie se sníží až o 70%, čímž se zlepší životnost baterie.

Bezdrátová optimalizace

Bezproblémová integrace s cloudem WIS

Ruijie WIS je platforma inteligentních služeb založená na umělé inteligencii navržená pro optimalizaci WiFi v cloudu. Bezproblémová integrace s hardwarem společnosti Ruijie. Usnadňuje plánování nasazení WiFi, testování a diagnostiku provozu.

V rámci řešení Ruijie WIS je mobilní aplikace Ruijie MOHO určená k provádění testů WiFi. V aplikaci Ruijie MOHO jsou k dispozici komplexní testovací nástroje, jako je kolaborativní test, test rychlosti, vícebodový test atd. Aplikace a cloud jsou zdarma dostupné.

Další klíčová vlastnost WIS je tak, že díky jedinému kliknutí je možné provést optimalizaci WiFi, která je založená na nasbíraných datech z provozu.

Špičková technologie místního přesměrování

Díky této technologii eliminuje WiFi veškerá omezení rychlosti u bezdrátovách kontrolerů. Ve spolupráci s RG-WS Wireless Controller Series, mohou uživatelé flexibilně předkonfigurovat režim přesměrování. Zařízení také ovládá zda-li budou data přesměrována pomocí bezdrátového kontroleru podle SSID nebo podle VLAN uživatele nebo jestli budou odeslána přes drátovou síť.

Technologie místního přesměrování může klasifikovat a předávat data citlivá na zpoždění, která vyžadují přenos v reálném čase prostřednictvím kabelové sítě, aby se výrazně zmírnil provozní tlak na bezdrátových ovladačích a lépe se splnily požadavky na vysoký přenos v síti 802.11ax.

Zásady QoS

Zařízení podporuje širokou škálu QoS. Například poskytuje omezení šířky pásma WLAN/AP/STA a Wi-Fi (WMM), která definuje různé priority pro různá servisní data. WiFi realizuje včasný a kvantitativní přenos zvuku a videa a zaručuje plynulý provoz multimediálních aplikací.

Technologie multicast-to-unicast řeší problém se zpožděním videa v důsledku ztráty paketů nebo vysoké latence v bezdrátové síti a výrazně zvyšuje uživatelský zážitek z video služeb bezdrátové sítě.


Komplexní ochrana zabezpečení

Zabezpečený přístup uživatelů

Zařízení podporuje širokou škálu autentizačních metod, jako jsou web, 802.1x, PPSK (jednorázové dynamické heslo pro zaměstnance),  voucher/přístupový kód, uživatelský účet a sociální autentizace.

V souladu se standardním řízením přístupu k síti nabízí sadu kontrolních zásad, pokud jde o přístup uživatelů, autorizaci, kontrolu zařízení, sledování chování v síti, prevenci síťových útoků atd. Všechny tyto ovládací prvky zaručují vysokou úroveň zabezpečení autentizovaných uživatelů.


Osobní předsdílené klíče (PPSK)

Tradiční předsdílené klíče (PSK) sdílejí všichni uživatelé na síti WLAN, což představuje potenciální riziko úniku.

Ruijie Personal PSK (PPSK) je snadno nastavitelná metoda bezdrátové autentizace s vysokou úrovní zabezpečení. Pověření lze vytvářet a odvolávat jednotlivě. Každý klíč může být také svázán s jedinečným uživatelem/zařízením.

Virtuální AP technologie

Díky technologii virtuálního AP podporuje AP-810-L až 16 ESSID. Správce sítě může samostatně šifrovat a izolovat sítě VLAN nebo podsítě stejného SSID, čímž umožňuje pro každý SSID specifikovaný režim ověřování a šifrovací mechanismus.

Komplexní bezdrátová ochrana

Ve spojení s bezdrátovými řadiči RG-WS6000 nebo RG-MACC nabízí WiFi celou řadu bezpečnostních funkcí včetně WIDS (Wireless Intrusion Detection System), RF interference tracking, rogue AP control, anti-ARP spoofing a DHCP protection.


Hybridní správa

Flexibilní možnosti správy

Všechny podnikové přístupové body Ruijie podporují režim hybridní správy. AP bude nasazen jako samostatný přístupový bod (režim Fat) nebo spravovaný přístupový bod (režim Fit a MACC), AP detekuje provozní režim automaticky. 

Ruijie Cloud  – Služba Ruijie Public Cloud(postavená na RG-MACC)je zaměřena na segment malých a středních podniků nebo hotelů s integrovaným captive portálem, autentizací (jako je PPSK pro zaměstnance, Facebook, voucher, účet atd.). Společně s aplikací Ruijie Cloud Mobile App (stažení zdarma) mohou zákazníci malých a středních podniků rychle a bezpečně spravovat své sítě.

Hybridní cloud: AP kontrolér řady RG-WS (on-premises) a  Ruijie Cloud Management (volitelné) je zaměřený na zákazníky s AP s vysokou hustotou pokrytí. Řídicí systém s architekturou založenou na clusteru je instalována u zákazníka, má  plně integrovanou funkcí bezdrátové správy a ověřování, která podporuje rozsáhlou správu AP. Volitelný cloud umožňuje funkce s přidanou hodnotou, jako je centralizovaná konfigurace a monitorování zařízení, optimalizace AP (RF), logy, atd.


Webové a CLI rozhraní pro správu

Zařízení poskytuje webové rozhraní i rozhraní příkazového řádku (CLI) pro AP a bezdrátový ovladač, vhodný pro použití v různých scénářích. CLI umožňuje síťovým profesionálům provádět rychlé řešení problémů, import nebo úpravy hromadné konfigurace. Správa webového GUI by měla být ideální pro většinu obecných scénářů, provozování a údržbu bezdrátové sítě bez potřeby přizpůsobení.

Mobilní monitorování a optimalizace

Společnost Ruijie se zavazuje poskytovat zákazníkům jednodušší síťový zážitek spuštěním bezplatné mobilní aplikace (jmenovitě Ruijie Cloud), který není jen pro přístupové body Ruijie, ale také pro switche a bezpečnostní brány, od zajišťování, monitorování, konfigurace k optimalizaci.


Žádný Provisioning

Není třeba instalovat žádný software. Rychlý provisioning ve čtyřech krocích díky mobilní aplikaci Ruijie Cloud pro iOS a Android.

 


Technické parametry

 

RG-AP810-L

Rozměry

(Š × H × V)

220 mm × 220 mm × 49 mm

Hmotnost

Zařízení: 0,6 kg

Montážní sada: 0,2 kg

Instalace

Strop / stěna

Zámek proti krádeži

 ANO

 

 

RG-AP810-L

Rádio

Dual-radio dual-band:

Rádio 1: 2,4 GHz 11ax, 2×2 MIMO

Rádio 2: 5 GHz 11ax, 2×2 MIMO

Provozní pásmo

Rádio 1:

802.11b/g/n/ax,2.4GHz~2.483GHz,HE40

Rádio 2:

802.11a/n/ac/ax,5.150GHz~5.350GHz,HE80

802.11a/n/ac, 5,470 GHz, 5,725 GHz, 5,725 GHz, 5,850 GHz, HE80

Poznámka: liší se v závislosti na různých zemích

Maximální propustnost

Rádio 1: 2,4 GHz, 0,574 Gbps

Rádio 2: 5 GHz, 1,201 Gbps

Maximální propustnost na AP:

2,4 GHz + 5 GHz, 1,775 Gbps

Typ antény

Integrovaný všesměrový

Zisk antény

2,4 GHz: 3 dBi

5GHz: 3dBi

Vysílat výkon

20 dBm

Poznámka: liší se v závislosti na různých zemích

Nastavitelný výkon

1dBm

Modulace

OFDM: BPSK@6/9Mbps, QPSK@12/18Mbps, 16-QAM@24Mbps, 64-QAM@48/54Mbps

DSSS:DBPSK@1Mbps,DQPSK@2Mbps,a CCK@5,5/11Mbps

MIMO-OFDM: BPSK, QPSK, 16QAM, 64QAM, 256QAM a 1024QAM

OFDMA

 

 

RG-AP810-L

Rozhraní

1x 10/100/1000M BASE-T Ethernetový port, PoE vstup (podpora IEEE 802.3af)

Full Spectrum Provoz v režimu IEEE 802.3af

Bluetooth

BT 5.1

Port pro správu

1 port konzoly RJ45

LED indikátor

1 LED indikátor

Tlačítko reset

 ANO

 

 

RG-AP810-L

Zdroj napájení

Místní napájení (DC 48V/0,6A)

Poznámka: DC napájecí adaptéry by měly být v případě potřeby zakoupeny samostatně od dodavatelů třetích stran.

PoE(IEEE 802.3af Standard)- Full Spectrum Operation

Spotřeba energie

12,95 W

 

 

RG-AP810-L

WLAN

Maximální počet klientů: 512

Doporučený klient: 120

SSID: 16

Priorita 5G (pásmové řízení)

Konfigurace režimu ověřování, mechanismu šifrování a atributů VLAN pro každé SSID

Technologie vzdáleného inteligentního vnímání (RIPT)

Technologie inteligentního rozpoznávání zařízení

Inteligentní vyvažování zátěže na základě počtu uživatelů nebo provozu

STA Limit Control: SSID/Radio based

Řízení šířky pásma: založené na STA/SSID/AP

Bezpečnostní

Podpora PSK a webové ověřování

Šifrování dat: WPA (TKIP), WPA-PSK, WPA2 (AES), WPA3, WEP (64/128 bitů)

Ověření PPSK

Ověření 802.1X

Ověření PEAP

Filtrování datových rámců: Seznam povolených, seznam statických/dynamických bloků

Izolace uživatelů

Rogue AP Detection and Countermeasure

Dynamické přiřazení ACL

RADIUS

Podpora zásad ochrany CPU (CPP).

Network Foundation Protection Policy (NFPP): Podpora

IP

IPv4: Podpora statické a DHCP IP adresy

Podpora multicast na unicast konverze

Služba DHCP: Podpora DHCP Snooping, možnost 82, server, klient

Provoz a správa

Podpora bezdrátových řadičů LAN:

Ruijie kontroléry  řady RG-WS

Ruijie Cloud (veřejný cloud)

Ruijie Private Cloud

Protokol správy: Telnet, SSH, TFTP, FTP, Web

Služba Wireless Intelligent AI Optimization Service (WIS): Podpora

SNMP: Podpora V1, V2c, V3

Syslog / Debug: Podpora

Firmware řízeného režimu FAT/FIT/Cloud: Podpora správy FAT (samostatný) nebo FIT (řadič WS) nebo cloudové správy (Ruijie Public/Private Cloud)